Medycyna estetyczna
Usługi
USŁUGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
Medycyna estetyczna oferuje szeroki i różnorodny wachlarz usług, które nie tylko poprawiają wygląd, ale także wpływają pozytywnie na samopoczucie pacjentów. Oprócz popularnych zabiegów, takich jak wypełnianie ust, korekcja owalu twarzy czy wykorzystanie botoksu, w zakresie medycyny estetycznej znajdują się również procedury usuwania tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu, rozstępów i blizn, oraz leczenia nadmiernej potliwości czy wypadania włosów. Istotną rolę odgrywają również zabiegi rewitalizujące skórę, takie jak mezoterapia, które pomagają przywrócić jej młodzieńczy wygląd i zdrowy blask.
Oferujemy zabiegi:
- Botoks polega na podaniu toksyny botulinowej, która działa relaksująco na mięśnie, co prowadzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek mimicznych poprzez ograniczenie ich skurczu.
- Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na jego wstrzyknięciu w obszar ubytku tkanki, co skutkuje wypełnieniem go od środka. Kwas hialuronowy dodatkowo wspomaga ochronę skóry przed utratą wody, wzmacniając jej barierę ochronną i neutralizując wolne rodniki. Zabieg jest skuteczną metodą redukcji zmarszczek, zwłaszcza tych, które nie reagują na botoks, oraz bruzd nosowo-wargowych.
- Wolumetria (modelowanie) twarzy polega na przywróceniu jej miękkiego, młodzieńczego kształtu. Specjalną kaniulą pod skórę wprowadza się preparat zawierający kwas hialuronowy, który pozwala na przywrócenie objętości w odpowiednich miejscach. Po wstrzyknięciu implantu, lekarz równomiernie rozprowadza go poprzez delikatny masaż.
- Powiększanie ust to jedna z najczęściej wybieranych procedur w medycynie estetycznej. Proces ten polega na wstrzyknięciu wypełniacza, zazwyczaj kwasu hialuronowego, w celu zmiany objętości ust.
- Mezoterapia ma na celu poprawę kondycji skóry poprzez dostarczenie substancji odżywczych do jej głębszych warstw. Istnieją różne techniki, takie jak mezoterapia igłowa, bezigłowa i mikroigłowa, które stosuje się w zależności od potrzeb pacjenta. Po zabiegu skóra zostaje stymulowana do rewitalizacji. Mezoterapia znalazła szerokie zastosowanie w redukcji zmarszczek, rozstępów, cellulitu oraz w leczeniu wypadania włosów.
- Wampirzy lifting to procedura, która polega na wstrzyknięciu skóry osocza bogatopłytkowego pobranego od pacjenta, zawierającego peptydy stymulujące skórę do regeneracji i rewitalizacji.
Biostymulatory tkankowe, używane przez medycynę estetyczną, przyjmują postać żelu o zróżnicowanej konsystencji. Przeznaczone są do aplikacji poprzez delikatną iniekcję igłą w wybrane warstwy skóry na obszarze ciała, które wymagają regeneracji. Niemniej jednak istnieje wiele rodzajów tych produktów, różniących się między sobą wieloma aspektami. Niektóre z nich opierają się na pojedynczym składniku aktywnym biologicznie, podczas gdy inne stanowią kompleks kilku związków.
Do kluczowych cech stymulatorów tkankowych należą:
- Biokompatybilność – Wiele preparatów opiera się na składnikach, które są analogami substancji naturalnie występujących w organizmie. Dzięki temu ryzyko reakcji alergicznej jest minimalne lub nie występuje w ogóle.
- Wiązanie cząsteczek wody – Składniki higroskopijne mają zdolność zatrzymywania dużej ilości wilgoci w tkankach. Oprócz wypełnienia obszaru zabiegu, efektem jest także nawilżenie skóry.
- Pobudzanie fibroblastów (komórek skóry) – Poprzez stopniowe uwalnianie aktywnych związków, stymulatory tkankowe intensyfikują produkcję nowych komórek kolagenu i elastyny. Skutkuje to zagęszczeniem i ujędrnieniem skóry.
- Wypełnianie ubytków – Niektóre stymulatory posiadają gęstą konsystencję, co pozwala im natychmiastowo uzupełniać tkankowe deficyty. Efekt ten pogłębia się w kolejnych miesiącach po zabiegu dzięki stymulacji komórek skóry.
Stymulatory tkankowe, używane przez medycynę estetyczną, przyjmują postać żelu o zróżnicowanej konsystencji. Przeznaczone są do aplikacji poprzez delikatną iniekcję igłą w wybrane warstwy skóry na obszarze ciała, które wymagają regeneracji. Niemniej jednak istnieje wiele rodzajów tych produktów, różniących się między sobą wieloma aspektami. Niektóre z nich opierają się na pojedynczym składniku aktywnym biologicznie, podczas gdy inne stanowią kompleks kilku związków.
W naszym gabinecie zabiegi wykonuje lek. Agnieszka Świątnicka.
Telefon kontaktowy 668 829 284.