Nie zwlekaj z decyzją o implancie dłużej niż rok od ekstrakcji zęba!

Implantologia zajmuje się wprowadzaniem implantów do żywego organizmu. Odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie długotrwałego efektu estetycznego i bezpośrednio wpływa na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządów żucia. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilku etapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek.
Co ważne, zabiegi implantacyjne mogą zatrzymać lub spowolnić zanik kości w miejscu usuniętego zęba, dlatego najlepiej jest je stosować tuż po ekstrakcji zęba lub do roku od tego zabiegu. Późniejsze interwencje implantologiczne często wymagają dodatkowych zabiegów, typu odbudowa ubytków kostnych materiałami kościozastępczymi.

W naszym gabinecie koncentrujemy uwagę na właściwym zaplanowaniu leczenia implantologicznego, tak aby osiągnąć jak najwyższe korzyści dla pacjenta. Stosujemy implanty renomowanych, światowych marek typu System Bego, Neobiotech, System SPI Thommen Medical.

Implanty zębów są nowoczesnym rozwiązaniem, pozwalającym na odbudowę uzębienia bez nieuchronnego w protetyce szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów. Wykonany z tytanu implant całkowicie zastępuje korzeń brakującego zęba, jest stabilny i nie wymaga używania klejów do protez. Implanty zapewniają komfort i poczucie odzyskania własnych zębów, co nadaje pacjentowi zupełnie nową jakość życia.

Pełny zakres usług leczenia stomatologicznego w zakładce Cennik

Odwiedź nas

ul. Kowalska 12, Zabrze
Bezpłatny parking w odległości 100 m.

Znajdź nas w Mapach Google
Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK
1500-2000 • lek. stom. Małgorzata Cwynar

WTOREK
830-1200 • lek. stom. Bartosz Świątnicki
1500-2000 • lek. stom. Bożena Świątnicka

ŚRODA
1500-2000 • lek. stom. Bartosz Świątnicki

CZWARTEK
1500-2000 • lek. stom. Bartosz Świątnicki

PIĄTEK
1500-2000 • lek. stom. Bartosz Świątnicki

Czynne w sobotę,
po uprzedniej rejestracji telefonicznej.

Kontakt z nami

Telefon: +48 792 653 848

E-mail: gabinet@dentysta-zabrze.pl